• » » Masallı Rayon İcra Hakimiyyətinin Başçısı cənab Araz Əhmədov fermer təsərrüfatlarına yerində baxış keçirib
Masallı Rayon İcra Hakimiyyətinin Başçısı cənab Araz Əhmədov fermer təsərrüfatlarına yerində baxış keçirib
12 iyun 2024-cü il tarixdə Masallı Rayon İcra Hakimiyyətinin Başçısı  Araz Əhmədov Tüklə ərazisində yaradılan Xəzər MMC fermer təsərrüfatında olub. Rayon rəhbəri 70 hektar ərazidə əkilən və yetişdirilən çoxillik bitkilərə, dənli bitkilərə, tərəvəz və meyvə bağlarına baxış keçirib.
Xəzər MMC-nin rəhbəri Şəhid atası Nəcəfov Seyran Burhan oğlu rayon rəhbərinə fermer təsərrüfatı ilə bağlı geniş məlumat verib. Belə ki, Seyran Nəcəfov ona ayrılan subsidiya hesabına yaratdığı fermer təsərrüfatında hiss etdiyi dövlət qayğısını və dəstəyini xüsusi olaraq vurğulayıb. Seyran Nəcəfov fermer təsərrüfatında gündəlik 50 nəfərin işlədiyini qeyd edərək, gələcəkdə işçi qüvvəsinin sayının artırılacağını da bildirib. O, qeyd edib ki, hal-hazırda fermer təsərrüfatında müxtəlif növ bitkilər yetişdirilir, yerli və xarici bazarlara ixrac edilir.
Xəzər MMC fermer təsərrüfatında yetişdirilən bitkilərin siyasi: