• » » Masallıda 18 mart - 06 aprel 2025-ci il tarixlərdə görülmüş işlər barədə məlumat
Masallıda 18 mart - 06 aprel 2025-ci il tarixlərdə görülmüş işlər barədə məlumat
Masallıda abadlıq-quruculuq işləri, təmizlik, xeyriyyə aksiyaları və bir çox lahiyələr mütəmadi olaraq həyata keçirilir.
Bədəlan kənd ərazi nümayəndəliyinin təşəbbüsü və xeyriyyəçilərin maddi dəstəyi ilə ərazisinin Bədəlan kəndində 30 aztəminatlı ailənin hər birinə dəyəri 40 manat olan ərzaq yardımı paylanılır. (1200 manat). Çayqıraq kəndində 14 aztəminatlı ailəyə ərzaq yardımı paylanılmışdır. (Bayram ərəfəsində 7778 manatlıq ərzaq yardımı paylanılıb)
Yeddioymaq kənd ərazi nümayəndəliyinin təşəbbüsü və xeyriyyəçilərin maddi dəstəyi ilə ərazisinin Qasımlı kəndində mərkəzi yolun 1,5 km-lik hissəsinə asfalt qırıntısı tökülərək cari təmir olunmuşdur. (1800 azn)
Təklə kənd ərazi nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə Su Melorasiya istismarı idarəsinin əməkdaşları ərazinin fermerləri ilə görüşmüşdür.
Musakücə kənd ərazi nümayəndəliyinin təşəbbüsü, Bələdiyyə və xeyriyyəçilərin maddi dəstəyi ilə ümumi uzunluğu 7 km kənddaxili yola qreyder verilərək hamarlanmış və 40 ailəyə ərzaq yardımı olunmuşdur. (3200 manat)
Şərəfə kənd ərazi nümayəndəliyinin təşəbbüsü və xeyriyyəçilərin maddi dəstəyi ilə 15 aztəminatlı ailənin hər birinə 2 kq olmaqla ət paylanılmışdır.
Sığdaş kənd ərazi nümayəndəliyinin təşəbbüsü və Dini İcmanın maliyyə dəstəyi ilə Novruz bayramı ərəfəsində 15 aztəminatlı ailənin hər birinə 100 manat olmaqla ümumlikdə 1500 manat maddi yardım olunmuşdur.
Tüklə ərazisində 20 aztəminatlı ailənin hər birinə 60 manat və 10 aztəminatlı ailənin hər birinə 50 manat olmaqla ümumilikdə 1700 manatlıq ərzaq yardımı olunmuşdur.
Hişkədərə kənd ərazi nümayəndəliyinin təşəbbüsü və xeyriyyəçilər tərəfindən 12 aztəminatlı ailənin hər birinə 50 manat olmaqla ərzaq yardımı olunmuşdur. (600 man).
Ərkivan qəsəbə ərazi nümayəndəliyinin təşəbbüsü və xeyriyyəçilər tərəfindən 91 ailənin hər birinə dəyəri 91 manat olan ərzaq yardımı verilmişdir.
Masallı şəhər ərazi nümayəndəliyinin təşəbbüsü və xeyriyyəçilər tərəfindən 9 aztəminatlı ailənin hər birinə dəyəri 40 manat olan ərzaq yardımı paylanılmışdır.
Qızılavar ərazi nümayəndəliyi tərəfindən aztəminatlı ailələrə 600 manat dəyərində ərzaq ehsan edildi. Qızlavar kəndində xeyriyyəçilər tərəfindən 150 kq mal əti aztəminatlı ailələrə ehsan olundu.
Türkoba ərazisinin Şatıroba kəndində xeyriyyəçilər tərəfindən 120 metr kənddaxili yola çınqıl tökülərək hamarlanmışdır.
Ərkivan ərazisində Rusiya Federasiyasında yaşayan xeyiyyəçi tərəfindən Ramazan bayramı ilə əlaqədar olaraq 70 aztəminatlı ailənin hər birinə 2 kq ət ehsan edildi.
Təzə Alvadı xeyriyyə cəmiyyəti tərəfindən 31 ailənin hər birinə 74 manat dəyərində ərzaq yardımı paylanmışdır
Bədəlan ərazisində Rusiyada yaşayan sahibkar tərəfindən 18 aztəminatlı ailəyə 2kq ət və 2 düyü yardımı edildi. (700 manat) Ümumi 3810 manat aztəminatlı ailələrə yardım paylanılıb və yardımlar davam edir. Bədəlan ərazisində Ramazan bayramı münasibəti ilə yataq xəstəsi olan yaşlılar ərazi nümayəndəsi tərəfindən ziyarət olundu. 15 yataq xəstəsi və hər ailəyə sahibkar tərəfindən 30 manatlıq ərzaq yardımları göstərildi.(450 manat). Bədəlan ərazisində xeyriyyəçi tərəfindən 10 aztəminatlı ailəyə 36 manat dəyərində ərzaq yardımı paylanıldı. Bədəlan ərazisində 20 aztəminatlı ailələrin hər birinə 50 manat dəyərində rusiyada yaşayan xeyriyyəçi həkim tərəfindən ərzaq yardımı edildi. (1000 manat)
Çaxırlı ərazisində xeyriyyəçilər tərəfindən 10 aztəminatlı ailənin hər birinə 35-40 manat məbləğində ərzaq yardımı göstərilmişdir
Hişkədərə ərazisində 420 metr məsafədə kənddaxili yolda işıqlandırma işləri aparılır.
Çaxırlı ərazisində 40 ədəd şam ağacları əkilib
Banbaşı ərazisinin Böyük Xocavar kəndində xeyriyyəçi tərəfindən 6 imkansız ailənin hər birinə 60 manat dəyərində ərzaq yardımı olunmuşdur
Xıl xeyriyyə cəmiyyəti tərəfindən 30 imkansız ailəyə novruz bayramı sovqatı verilmişdir.
Yeyənkənd ərazisinin Abasbəyli kəndində yeni qazılmış su quyusu üçün kənd xeyriyyəçiləri tərəfindən 5 tonluq su çəni qoyulmuşdur.
Təzə Alvadı ərazisinin Meşəkənarı kənd sakininə rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən 100 manat dəyərində ərzaq və 50 manat maddi yardım olundu.
Sığdaş ərazi nümayəndəliyinin təşəbbüsü və xeyriyyəçilərin maddi dəstəyi ilə 600 metr məsafədə kənddaxili küçə işıqlandırılmışdır. (3500 manat) Ərazi nümayəndəliyinin təşəbbüsü ilə Sığdaş kəndində körpü təmir edilərək genişləndirilmişdir.
Sərçuvar ərazisində (köhnə Ələt-Astara yolunda) yeni tikilən körpü istifadəyə verilmişdir. Sərçuvar-Təzəkənd yolu 47 saylı Yol istismarı MMC tərəfindən cari təmir olunmuşdur.
Lürən-Musakücə yolunda 47 saylı Yol İstismarı MMC tərəfindən cari təmir işləri görülmüşdür.
Xırmandalı ərazi nümayəndəliyinin və bələdiyyənin maliyə dəstəyi ilə kənd sakinləri tərəfindən Hacitəpə kəndində yanmış şam ağaclarının yerinə 40 ədəd şam ağacı əkilmişdir.
Xıl ərazisində Masallı rayon Elektrik şəbəkəsi tərəfindən 1 ədəd elektrik dirəyi yenisi ilə əvəz olunmuşdur
Hişkədərə ərazisində elektrik xəttinə toxunan ağaclar budanmışdır.
Tüklə kənd mərkəzi yolu 47 saylı Yol İstismarı MMC tərəfindən cari təmir olunmuşdur.
Bədəlan kəndində xeyriyyəçilərin maddi dəstəyi ilə 100 metr kənddaxili yola bir kamaz çınqıl tökülərək texnika vasitəsilə hamarlanmışdır. (400 manat)
Böyük Kolatan ərazisinin Bağıroba kəndində xeyriyyəçilər tərəfindən 80 metr kənddaxili küçəyə asfalt örtüyü döşənmişdir.
Tüklə-Tiyaqani yolu 47 saylı Yol İstismarı MMC tərəfindən cari təmir olunmuşdur.
Təzə Alvadı kənd mərkəzi yolunun 2 km-lik hissəsi 47 saylı Yol İstismarı MMC tərəfindən cari təmir olunmuşdur.
Çaxırlı kəndində ümumi uzunluğu 1 km olan kənddaxili yolun 400 metrlik hissəsi din xadimi Hacı Hüseyn Əhmədov və Baloğlan Bağırov (oğlu hərbi xidmətdən qayıdan) tərəfindən qreyderlə hamarlanmışdır.
Yeddioymaq bələdiyyəsi tərəfindən Göyəçöl ərazisində əkilmiş ağaclar suvarılmışdır.
Ərkivan qəsəbə Abaslı küçəsinə 47 saylı Yol İstismarı MMC tərəfindən 1400 kv.metr asfalt örtüyü döşənmişdir.
Bədəlan ərazisində Rusiyada yaşayan xeyriyyəçilər tərəfindən 15 aztəminatlı ailənin hər birinə 2 kq olmaqla ət ehsan olundu. (450 manat). Bədəlan ərazisinin Çayqıraq kəndində xeyriyyəçilərin maddi dəstəyi ilə kənddaxili yolda genişləndirilmə işləri davam edir, 100 metr yola 2 kamaz çınqıl tökülərək hamarlanmışdır.(700 manat)
Təzə Alvadı ərazisində kənd daxili yolu 47 saylı Yol İstismarı MMC tərəfindən cari təmir olunmuşdur. Təzə Alvadı ərazisində, kənd sakinlərinin müraciəti əsasında, Ələt–Astara yolunun kəndin ərazisindən keçən hissəsində yol hərəkətinin təhlükəsizliyini təmin etmək məqsədilə Bakı BDYPi Siqnal İdarəsi tərəfindən əraziyə baxış keçirilmişdir. Baxış nəticəsində, Siqnal İdarəsi tərəfindən müəyyən edilmişdir ki, kəndin daxilində, xüsusilə məktəb və yaşayış məntəqələrinin sıx yerləşdiyi sahələrdə İŞQ-4 tipli işıqforların quraşdırılması zəruridir. Bu gün işıqforların quraşdırılması üçün yerlərin hazırlanması işləri həyata keçirilmişdir.